انحراف جنسی آزارگری یا “سادیسم” (SADISM)

  • توسط دکتر گرشاسبی
  • ۱ سال قبل
  • ۰

در طریق عشق بازی امن و آسایش بلاست

ریش باد آن دل که با زخم تو خواهد مرهمی

هر آنچه درباره شفقت و مهربانی و مدارا در طریق عشق بازی و دوست داشتن بگوییم کم گفته ایم، حال چگونه است مبادرت به آزار و اذیت کسی را می کنیم که عاشقانه دوستش داریم!؟.

متاسفانه بپذیریم که هیچگاه به درستی درباره شیوه، سبک و آداب هم بستری و هم آغوشی زناشویی با نوجوانان و جوانانمان گفتگو نکرده ایم و آن را به گونه ای منطقه ممنوعه و تابو جلوه داده ایم که ناخودآگاه این بار آموزشی را از سایت های جنسی و پورنو مطالبه نموده ایم که بالغ بر نود و نه درصد آنها چیزی جز آموزش انواع و اقسام اختلالات جنسی و پارافیلیاهای جنسی را که در مقالات پیشین توضیح دادم پیامد نداشته اند. بسیاری از فرزندان ما با دیدن این تصاویر مرضی به گمان اینکه اینها شیوه های درست و لذت بخشی از روابط جنسی زناشویی است، ناخودآگاه آنها را الگوی خویش قرار داده و به عنوان سبکی از زندگی زناشویی وارد رختخواب و بستر خویش می کنند، حال آنکه برخی از این شیوه ها حتی موجبات آزار و شکنجه شریک جنسی و معشوق خویش را فراهم می کند، که یکی از این اختلالات شایع “سادیسم جنسی” (sadism) است.

آزازگری“، “سادیسم” یا “دگرآزاری” عبارت است از: “وارد کردن رنج و آزار جنسی یا روانی به شخصی دیگر به منظور حصول تحریک جنسی“.

آزارگری با احساس لذت جنسی از راه ایجاد درد در دیگران و تماشای صحنه ایجاد درد در دیگران همراه است. اهانت، کتک زدن، زخمی کردن و حتی کشتن از جمله اعمالی است که در فرد سادیستیک لذت جنسی ایجاد می کند. این افراد از تحقیر و تمسخر و آزار روحی یا جسمی و جنسی افراد به خصوص در حضور دیگران لذت زیادی می‌ برند و حتی گاهی رفتارهای پرخاشگرانه یا جنایتکارانه از خود بروز می ‌دهند.

همان‌گونه که در تعریف سادیسم ذکر شد، این عمل باید موجب ارضای روحی و لذت و آرامش خود فرد شود. این افراد در روابط زناشویی، همسر خود را مورد ضرب و شتم و شکنجه قرار داده و احساس لذت می ‌کنند. سادیسم جنسی معمولاً متاثر از عدم تعادل بین نیازهای جنسی و ارضای آنها و نیز افکاری بیمار گونه می باشد که به طرق مختلف در زندگی افراد نمایان و باعث ناهنجاریهای بسیاری در زندگی فردی و اجتماعی میگردد. شرایط محیطی و نبود آموزشهای صحیح باعث گسترش روز افزون افراد مبتلا به این عارضه شده است.کسانی که از سادیسم جنسی رنج می برند، در زندگی خود انواع شکستها را تجربه میکنند و بدلیل داشتن افکاری پریشان که صرفاً آب و رنگی جنسی دارد به خود و جامعه ای که در آن حضور دارند صدمات جبران ناپذیری می زنند.

از مهمترین نشانه های سادیسم جنسی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

نگاه کردن و خیره شدن هوس آلود بصورت مستمر به جنس مخالف و برانداز کردن قسمتهای مختلف اندام افراد در معابر، اماکن عمومی و میهمانی ها. اینگونه افراد با نگاه های سنگین خود موجبات ناراحتی دیگران را فراهم کرده و سبب نا امنی اجتماعی میگردند.
داشتن افکار مداوم پیرامون برقراری رابطه جنسی. کسانی که بیش از حد و بصورت همیشگی در ذهن خود به مسئله رابطه جنسی میپردازند گویی چیز مهمتری در زندگی آنها وجود ندارد.
استفاده از الفاظ رکیک و فحاشی جنسی.
حسادتهای جنسی. کسانی که به رابطه عاشقانه بین دو نفر حسد می ورزند و سعی در تخریب و سنگ اندازی در آن رابطه را دارند به نوعی گرفتار سادیسم جنسی می باشند. این گونه افراد از اینکه جایگزین رقیب عشقی خود شوند لذت بیمار گونه ای میبرند.
متلک ها و مزه پرانیهای جنسی. عبارت است از گفتن جملاتی غیر اخلاقی به جنس مخالف که معمولاً تعابیر جنسی و ناراحت کننده دارند.
خود ارضایی. عمل وسواس گونه لذت بردن از خود و ارضای جنسی بدین شیوه میتواند یکی از نشانه های سادیسم جنسی باشد.
تفکرات برقراری رابطه جنسی با محارم، آزار جنسی کودکان و زنان و سوء استفاده جنسی از آنها.
تعرض، توهین، بد رفتاری و ایجاد محدودیت برای افراد صرفاً به این دلیل که آنها ممکن است دچار انحرافات جنسی باشند. متهم کردن دیگران بر اساس توهمات و حدس های بی اساس. این دسته از مبتلایان به دلیل وجود کمبودها و گره های زیاد در زندگی خود اقدام به آزاد و اذیت افراد می نمایند.

بازدید تصاویر، فیلمها و سایتهای جنسی، گپ های جنسی در چت روم ها، به نمایش گذاردن اندام از طریق وب کم، استفاده از تلفن برای گفتگوهای جنسی با افراد غریبه.
برقراری روابط جنسی غیر متعارف همراه با صدمه رساندن و جراحات به خود یا طرف مقابل از قبیل بریدگی، بستن دست و پا، شلاق زدن و ضربه زدن.
تمایل به برقراری رابطه جنسی با افراد گوناگون با وجود داشتن همسر. خیانت و تنوع طلبی.
همجنس بازی. عبارت است از برقراری روابط جنسی با همجنس خود.
شک کردن های زیاد و بی مورد به همسر و باز خواستهای وسواس گونه. در این شرایط فرد بطور مداوم تصور میکند همسرش در حال خیانت و برقراری رابطه جنسی با اشخاص دیگر است.
برخی خیالپردازی های جنسی همانند رابطه جنسی گروهی و یا سهیم کردن شریک جنسی با فردی دیگر. تصور اینکه شریک جنسی در حال برقراری رابطه جنسی با فردی دیگر است. این یکی از ویران کننده ترین موارد سادیسم جنسی بشمار میرود.
برقراری رابطه جنسی با حیوانات. که حتی تصور آن شان انسان را به پایین ترین سطح خود می رساند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *